Wyposażenie łazienki w stylu skandynawskim – inspiracje i pomysły

Aranżacje w stylu skandynawskim łączą w sobie naturalność i prostotę z estetycznym minimalizmem. Takie wnętrza są niezwykle przytulne, pełne uporządkowanej przestrzeni i rozwiązań, odwołujących się do natury. Co ważne, łazienka w stylu skandynawskim nie wymaga dużych nakładów finansowych i skomplikowanych projektów. Podpowiadamy, jak powinna wyglądać aranżacja łazienki w stylu skandynawskim oraz na jaką armaturę czy meble łazienkowe się zdecydować, by zyskać komfort i funkcjonalność zastosowanych rozwiązań.

Łazienka w stylu skandynawskim – inspiracje

Wiele osób zadaje sobie współcześnie pytanie, jak urządzić łazienkę w stylu skandynawskim. Nic dziwnego, bo ten minimalistyczny styl z naturalnymi akcentami cieszy się niezwykle dużym zainteresowaniem inwestorów. Aby dopasować wystrój łazienki do skandynawskiego stylu, warto postawić przede wszystkim na materiały, imitujące drewno, np. płytki drewnopodobne i łazienkowe akcesoria, wpisujące się w wybrane założenie aranżacyjne.

Styl skandynawski w łazience będzie jednak przejawiał się również w wyborze w pełni naturalnych rozwiązań. Do naszej łazienki możemy więc wybrać dodatki z wikliny i innych naturalnych tkanin. Wnętrza skandynawskie cechują się niezwykle przytulnym, a zarazem ciepłym wystrojem. Dlatego też warto postawić m.in. na bawełniane dywaniki, które sprawią, że nasza łazienka stanie się przytulna i kameralna. Warto pamiętać jednocześnie, że w pełni naturalny materiał, jakim jest drewno, nie zawsze okaże się dobrym rozwiązaniem w skandynawskiej łazience. A wszystko to przez dużą wilgotność powietrza i częste zmiany temperatury.

wyposażenie łazienki

Wyposażenie łazienki w stylu skandynawskim

Wybierając elementy wyposażenia wnętrz i akcesoria łazienkowe warto pamiętać, że skandynawski design opiera się na minimalizmie. W tą koncepcję doskonale wpisze się armatura chromowana, ale w projekcie łazienki można pokusić się również o czarną armaturę, zapewniającą wnętrzu stylowy wygląd. Tutaj dekoracje powinny być ograniczone do absolutnego minimum, a przestrzeń powinna być maksymalnie uporządkowana. Dlatego też we wnętrzu skandynawskim sprawdzą się rożnego rodzaju funkcjonalne szafki, ułatwiające przechowywanie ręczników czy kosmetyków.

Dobierając wyposażenie, warto postawić na elementy w jasnych kolorach, które optycznie powiększą przestrzeń. Jasne barwy sprawdzą się zwłaszcza, jeśli naszym celem będzie mała łazienka w stylu skandynawskim. Jasne płytki (np. w kolorze beżu), dopełniać powinno lustro, które również optycznie powiększa przestrzeń. Do takiego pomieszczenia można wprowadzić ciemniejsze akcenty, min. wspomniane już baterie łazienkowe w czarnym kolorze.

Mała łazienka w styku skandynawskim – nowoczesny design w niewielkim wnętrzu

Małe pomieszczenie, np. łazienka w bloku w stylu skandynawskim, będzie wymagać dodatkowych rozwiązań, by urządzić wygodną strefę relaksu. Tutaj doskonale sprawdzą się nowoczesne łazienki w stylu scandi. Łazienki urządzone w stylu scandi wyróżniają się drewnianymi frontami mebli, jasnymi kolorami ścian, geometrycznymi wzorami płytek i czarnymi dodatkami, przełamującymi pozorną monotonię.

W niewielkich pomieszczeniach mogą sprawdzić się również białe płytki na ścianach i podłoga w nieco ciemniejszej odsłonie. O ile w przestronnych wnętrzach sprawdzają się tzw. decory, o tyle wyposażenie łazienki w stylu skandynawskim wymaga rezygnacji z takich rozwiązań. Tutaj dekoracyjną funkcję mogą pełnić baterie wannowe czy umywalkowe, przełamujące jednolite barwy we wnętrzu.

Artykuł napisany przy współpracy ze sklepem https://www.lazienkiabc.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

7 + 4 =